#PoGodność

piątek, Czerwiec 5, 2020 - 10:28

Wspieramy akcję solidarności z osobami doświadczającymi kryzysu psychicznego.

Fundacja eFkropka od 2017 r. organizuje w stolicy naszego kraju Marsz Żółtej Wstążki. Marsz o godność. Żółta wstążka jest w Polsce symbolem solidarności z osobami chorującymi psychicznie, a Marsz ma na celu zwrócenie uwagi na potrzebę zmian umożliwiających godne leczenie i traktowanie osób doświadczających kryzysów psychicznych. Wydarzenie jest również okazją do okazania solidarności z osobami chorującymi psychicznie, przypomnienia o ich potrzebach i ich codziennej obecności w społeczeństwie.

Pierwsze trzy edycje tego wydarzenia odbywały się tylko w Warszawie, jednak w tym roku planowano przejść ulicami wszystkich większych miast w Polsce. Niestety, z powodu sytuacji epidemiologicznej, marsze zostały odwołane, a cała akcja przeniosła się do Internetu. Dlatego przyłączyć się ma szansę każdy. Za pomocą zdjęć, filmików, hasztagów oraz nakładek na zdjęcia, od soboty 30 maja przez 10 dni, można wyrażać swoje poparcie dla akcji Żółtej Wstążki.

Nasz oddział również dołączył do akcji dodając nakładkę na zdjęcie główne naszej strony Facebook „PoMocni Owińska – spójrz na świat ich oczami” oraz publikując zdjęcia naszych pacjentów z hasztagiem PoGodność ponieważ idee Marszu Żółtej Wstążki, są nam bardzo bliskie.

Więcej informacji znajduje się tutaj