Zapraszamy na warsztaty teatralne współorganizowane przez Filię ZOLiRM w Owińskach

piątek, Lipiec 13, 2018 - 10:42

 

                                                       

Ubiegłoroczne warsztaty teatralne zrealizowane przez Filię ZOLIRM w Owińskach wspólnie z mieszkańcami okolicznych miejscowości wzbudziły u wielu osób nadzieje na kolejne wspólne spektakle. Wychodząc naprzeciw tym oczekiwaniom, w tym roku wracamy więc z podobną inicjatywą na zaproszenie twórców projektu „Czerwonackie Papierowe Lato”.

„Czerwonackie Papierowe Lato” to cykl warsztatów i wydarzeń artystycznych mających na celu integrację społeczną, w tym osób wykluczonych i mających utrudniony kontakt z kulturą ze szczególnym uwzględnieniem dzieci i młodzieży, seniorów oraz osób niepełnosprawnych. Organizatorem całości projektu jest Gminny Ośrodek Kultury „Sokół” w Czerwonaku, który zaprosił do współpracy: nasz Zakład Opiekuńczo-Leczniczy i Rehabilitacji Medycznej, Fundację Nasze Podwórko, Warsztaty Terapii Zajęciowej (WTZ) oraz Fabryką Papieru w Czerwonaku.

Projekt „Czerwonackie Papierowe Lato” nawiązuje do sięgającej XVI wieku tradycji papierniczej Czerwonaka (90-lecie istnienia Fabrykę Papieru), jednego z najstarszych ośrodków papiernictwa w Polsce. Tematem i motywem przewodnim Projektu jest papier - jako dostępne wszystkim tworzywo, dające nieograniczone możliwości kreowania. W placówkach Gminnego Ośrodka Kultury „Sokół” odbędą się Akcje Letnie, a na terenie naszego Oddziału w Owińskach oraz WTZ w Owińskach integracyjne warsztaty. Czerwonacka Fabryka Papieru zorganizuje dzień otwarty, podczas którego będzie można zwiedzać fabrykę i zapoznać się z technologią produkcji papieru. Natomiast o tradycyjnej technice wytwarzania papieru czerpanego przypominać będzie Fundacja Nasze Podwórko.

Warsztaty integracyjne organizowane we współpracy z naszym Zakładem będą warsztatami teatralnymi. Wystartują pod koniec lipca i potrwają do września. Odbędą się na terenie Oddziału przy ul. Cysterek 5 w Owińskach. Jest to możliwe ponieważ, dzięki środkom z Funduszy Norweskich zrealizowaliśmy w Oddziale Projekt, który dał nam doświadczenie w tym zakresie, odpowiedni sprzęt oraz przestrzeń do realizacji takiego zadania. Uczestnikami warsztatów będą pacjenci Oddziału oraz chętni mieszkańcy Gminy Czerwonak. Zakończenie projektu odbędzie się we wrześniu 2018 r. prezentacją przygotowanego podczas warsztatów przedstawienia teatralnego, wystawą prac plastycznych, powstałych podczas projektu oraz wystawieniem spektaklu „Pan Sotie” teatru Atofri, którego cała scenografia wykonana będzie z papieru. Już dziś w imieniu organizatorów i własnym zapraszamy do udziału w wydarzeniach.

(autor: Aleksandra Krzywda)

Galeria obrazów: 
Warsztaty teatralne w 2017r.
Zdjęcie z warsztatów teatralnych z 2017r.
Warsztaty teatralne przeprowadzone w Owińskach w 2017r.
Przestawienie w ramach Papierowego lata w 2017r.
Przestawienie pod tytułem Czekając na Godota w 2017
Efekt warsztatów teatralnych w 2017. Przestawienie Czekając na Godota